Google Adsense Hesabı Açmak - Olmuyor Diyenlere En doğru Yol

23 Haziran 2012 Cumartesi 20:25

Web sitenizde reklam yayınlayarak para kazanmak istiyorsanız, bunun için bir AdSense hesabına ihtiyacınız var ama kişilerin en büyük sıkıntılarından biri AdSense başvurusunun  onaylanmaması.


Özellikle r10.net webmaster sitesinde AdSense hesabı açamayan sayısız kişileri fark ettim... AdSense hesap satışı yasak olmasına rağmen satış yapanlar da var legal yönden ücret karşılığı danışmanlık yapanlarda...

AdSense reklam hesabı almasını bilmeyen kişiler için gerçekten bu sıkıntılı bir süreç olabilir ama doğru taktikle çok kısa sürede istediğiniz hesabı onaylatabilirsiniz. 

Şimdi size en doğru yoldan AdSense hesabı almanın yolunu tüm ince ayrıntılarıyla birlikte anlatacağım.

Öncelikle bir sektör seçelim... Bu seçeceğimiz sektör klasik (kanser tedavisi, tatil, galatasaray, sinema vb...) değilde, biraz daha farklı Google'un pekte tanımadığı veya kişilerin tercih etmediği bir sektör olmasına dikkat edelim.

Örnek: Elle balık tutma, ağırlık çalışması, eşantiyon kalemler vb...

Biz üstteki örneklerden "elle balık tutma" kelimesini seçelim. İlk yapacağımız iş yeni bir Gmail hesabı oluşturmak.

https://accounts.google.com/SignUp

Gmail hesabımızı alırken dikkat etmemiz gereken konu, hesap adını ellebaliktutmak şeklinde almaktır. Seçtiğimiz sektörün tam kelimesini daha önceden başka bir kullanıcı almışsa bu kez ellebaliktutmak1, ellebaliktutmak2 vb... şekilde kullanıcı adımızı oluşturmamızın hiç bir sakıncası yoktur.

Gmail hesabını giriş yaptıktan sonra


http://www.blogger.com tıklıyoruz... Blog oluşturmak için girdiğimiz Blogger.com'da gmail hesabımız açık olduğu için bizi direk blog oluşturmamız gereken sayfaya yönlendirir.

"Yeni Blog" seçeneğine tıkladığımızda,

Blog başlığımızı "Elle Balık Tutma" adreside "ellebaliktutma" olarak giriyoruz. "Blog Oluştur"'a tıklayınca işlemi tamamlıyoruz ve blog sitemizin adı, ellebaliktutma.blogspot.com oluyor.


Yeni açmış olduğumuz blog sayfamıza özgün bir yazı içeriği girmemiz gerekiyor. Eğer kopya yazı girerseniz çok yüksek olasılıkla AdSense başvurunuz kabul olmayacaktır. Bu nedenle özgün yazı girmemiz şart... Bilgi sahibi bir konuysa zaten 300 500 kelimelik bir yazı zorlanmadan yazarsınız sanırım ama hiç anlamadığınız bir konuysa, gazete veya dergilerden araştırıp örnek bir içerik oluşturabilirsiniz.

Bence bir konu yeterli ama içiniz rahat etmesi için bir değilde bir kaç konuda farklı günlerde olmak kaydıyla girebilirsiniz.

İçerik işlemini de hallettikten sonra gelelim başvurumuza...

http://www.blogger.com/home web sitesini açtığımızda oluşturduğumuz blog veya blogları görebiliyoruz. Blog'u Görüntüle yazısının solundaki aşağıya yönlü ok işaretinin üzerine tıkladığımızda aşağıya doğru bir seçenek menüsü açılır. "Kazançlar"a tıklıyoruz.


Üst resimdede gördüğünüz gibi bir sayfa açılır

"Blog'unuzun içeriğini hedefleyen reklamları görüntülemek için Google AdSense'e kaydolun." Yazısının altında turuncu butonda "Başlarken"e tıklayın. Açılan sayfada mutlaka AdSenseye Kayıt olun vb... seçeneği göreceksinizdir. AdSense kayıt formunu doldurduktan sonra başvurunuzun onaylanması için bir müddet beklemeniz gerekiyor. Bir kaç saat içinde onaylandığı gibi bir hafta bir ay gibi bir sürede sizi bekletebilir. Ama bu taktikle genelde 24 saati geçmeden onay alacağınıza inanıyorum.

Comments

Anonim

DENEMEK ISTERIM ! AYDINLATTIGINIZ ICIN TESEKKURLER !

ACABA YABANCI BIR ULKEDE AYNI SEKILDE SITE ACMAMIZDA BIR ENGEL YA DA DAHA ISE YARAR DAHA AVANTAJLI DEDIGINIZ BIR ONERI,FIKIR VAR MIDIR?

"KARAYIPLERDEN YAZIYORUM"

Leave Comment