Posted in , , , , ,

Tivibu senle tanıştığıma çok memnun oldum.

28 Kasım 2011 Pazartesi 23:10

Yağmurlu ve soğuk bir günde telefon ve internet faturamı ödeyip biran önce eve gitmek istiyordum. Sıramı beklerken birden bire Tivibu tanıtımını yapan bir PC ekranına gözüm takıldı.

İnternetten TV izlemek içinde para istiyorlar diye reklamlarını bile dikkatlice izlemediğim Tivibu'yu gerçek manada karşıma ilk kez almıştım. Bilgisayardan izlemek için aylık ücreti 4 TL, 4 TL nedir ki, Zaten sigarayı yeni bırakmıştım. Günde en az 4,5 TL peketine veriyordum. Acaba hangi kanallar var, TV izlerken donmalar olur mu olmaz mı diye düşünürken, denemeye değeceğini düşündüm.

Beğenmezsem, nasıl iptal edeceğimi sordum, bayan buradan hemen üyeliği başlatabileceğini hatta internet üzerinden ADSL hizmeti alan herkesin üye olabileceğini ve 4 TL'nin faturaya yansıtılacağını ancak beğenmezsem iptali için Türk Telekom İl Müdürlüğü'ne gitmem gerektiğini söyledi. Bu abone kolaylığı ve abone iptal zorluğu hayatımızın her alanında karşılaştığımız için çok fazla şaşırmadım. Tivibu aboneliğimi açtırarak bayiden ayrıldım.

Eve gittiğimde, Tivibu TV Player programını indirdim ve telefonuma gelen kullanıcı adı ve şifreyi girdim. Mağdur bir bölgede oturduğum için internet hızım ortalama 1 MB 1,7 MB olarak değişmektedir. Bugüne kadar Tivibu'da anlık donma ile bile karşılaşmadım. İnternet hızı düştüğünde görüntünün netliği otomatik olarak bozuluyor ama donmuyor. Zaten benim olmasını istediğimde buydu.

Sonra gel gelelim TV kanallarına tek tek söylemeye gerek yok, normal uydu cihazıyla TV izleyen biriyim. Tivibu kanal sayısı olarak eksik, izlenebilen kanal sayısı olarak artılara sahip. Özellikle spor ve belgesel kanalları kanal kalitesini uydudan daha ileriye taşımış.


Seç izle ve Tekrar izle ise Tivibu yu Tivibu yapan özellik. Özellikle Tekrar izle özelliği bana göre en vazgeçilmezi. Kirala izle özelliğini beğenmedim. Çünkü vizyonda oynayan filimler değilde yeni vizyondan kalkan filmler var. Bu filmleri de İnternetten ücretsiz olarak izleme imkanımız zaten var.

Uyduda yayınlanan bazı futbol maçlarına şifre girildiğini biliyoruz, işte Tivibu da böyle bir şifreleme olayı yok, zira İspanya, Almanya, İngiltere lig maçlarını keyifle izleyebilirsiniz. Hatta bazı Türk takımlarının Avrupa maçlarında uydudan şifrelensede Tivibu ile futbol zevkinize devam edebilirsiniz.

Leave Comment