Android Basketbol Oyunu Parmaklarınızı Evriltecek

27 Mayıs 2013 Pazartesi 01:25


Canımız sıkılınca ciddi paralar verip aldığımız Android uygulamalarını destekleyen cep telefonlarımıza vakit geçirebileceğimiz uygulamalar indirip eğlenmek veya işe yarar uğraşlar yapmak isteriz. Şüphesiz her insanın işine yarayan uygulamalar vardır ama genel olarak herkes oyun sever ve benimde sevdiğim aradığım uygulama çeşidi mobil oyunu. Birazda basketbol seviyorsanız yazıda ilacınızı bulmuş olabilirsiniz.

Google Play'de işe yarar uygulama bulmak ve uygulamalar hakkında doğru ön fikir edinmek çok kolay olmasa gerek. Hangi oyunu beğeneceğinizi önceden kestirmek zor. Popüler oyun indirdiğinizde sevmeyebilirsiniz veya canınız çok çabuk sıkılabilir. İşte bende bir kaç oyun denedim ama en sevdiğim Basketball Shoot oldu.

Google Play Vitrini tarafsız şekilde insanların sevebileceği mobil uygulamaların yer aldığı  bölüm. Androidte yeni uygulamaları denemek istiyorsanız kesinlikle bakmadan geçmeyin derim. İşte Google Play Vitrininde gördüğüm Android Basketbol oyununu denemek amacıyla telefonuma yükledim. Basit gibi gözükse de, insanı sürüklediğini söyleyebilirim. Oyun kısa sürüyor ama bu oyundaki heyecanı azaltmıyor çünkü ilerledikçe zorlaşıyor, bazen basketbol oyununda level atlamak şans gerektiren bir faktöre bağlı olabilir.

Android Basketbol oyunu grafiklerle güzel diyorsanız, beğenmeyebilirsiniz, Basketball Shoot oldukça sade. Bazılarında güzel grafiklerle oluyor ama mobil oyunda bana göre grafik önemli değil bunun en büyük nedeni bu oyunları  konsolla oynama imkanınız yok, cep telefonunun kendisiyle ki çoğu zaman telefonu sağa sola haerket ettirerek veya parmaklarımızla ekrana yaptığımız hareketlerle oynanıyor. Hal böyle olunca Google Play'den indirdiğimiz oyunları sevmemiz için oyun tasarlayan firmaların buna dikkat çekerek hazırlayıp önümüze sunduklarını daha çok beğenmemiz doğal.

Zafer elde etmek istiyorsanız sadece basketbol topunu el hareketiyle topun gideceği yönü belirlemeniz ve ekrandan parmağınızı çekmeniz yeterli. Yani oyunun içinde rakibiniz yok, direk potaya atmış olduğunuz toplar var.

Oyunun her levelde size 10 top veriyor. Level sonu sıfır basketbol topu sayısına düşmediğiniz sürece bir sonraki levele geçmeye hak kazanıyorsunuz, basket atışını eğer çembere değdirmeden direk filenin içerisine sokarak gerçekleştirirseniz +2 top daha kazanıyorsunuz. Böylelikle atamadığınız topları telefi etme şansı buluyorsunuz. Öyle sanıyorum ki rekorum 16. level, en fazla 15 dk sürmüştür. Basketball Shoot oyununu oynamaya yeni başlayan kişiler öyle sanıyorum 7-8. levelleri geçmek için ciddi atış tecrübelerine sahip olmaları gerekiyor.

Rekor skorlar almayı başarırsanız her defada yeni basketbol topları kazanmış oluyorsunuz. Gerçi topların basket atmada yararlarını ben tam olarak çözebilmiş değilim.

Android telefonunuzla basketbol oyununu oynamak için parmağınızın ekranda kesinlikle kaymaması gerekiyor. Atışların gerçekleşmesi için topa yön vermek istiyorsanız telefonun ekranına parmağımızı dokundurduğumuzda özellikle uzak mesafe atışında yön verme hassasiyet kazanıyor ve küçük bir titreşim basket kaçırmanıza neden olabiliyor. Parmak ucu biraz nemli olsa iyi olur. Ben genelde tükürükle sorunu gideriyorum.

Gmail hesabınızla giriş yapıp Google Playdan oyunu hesabınıza kayıtlı cep telefonuna ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Leave Comment